قدیمی ترین ورزش های جهان
تاریخ 1348/10/11 ساعت 03:30

رپورتاژ آگهی

قدیمی ترین ورزش های جهان

قدیمی ترین ورزش های جهان یکی از کارهایی که در سلامتی همه ی افراد جهان موثر است ورزش کردن می باشد در واقع می توان گفت ورزش بخشی از سبک زندگی انسان از روز اول زندگی اش بوده است. ورزش کردن علاوه بر سلامتی بدن باعث سرگرمی و لذت نیز می شود. ورزش از زمان های قدیم تا به امروز به شیوه های مختلفی رواج داشته برخی از این ورزش های قدیمی امروزه نیز وجود دارند. در این مقاله می خواهیم قدیمی ترین ورزش های جهان را به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید. 

کُشتی

یکی از قدیمی ترین ورزش های رزمی کُشتی می باشد. قدمت این ورزش به 15 هزارسال پیش در فرانسه می رسد. بعد از آن در المپیک باستانی رواج  پیدا کرد. امروزه نیز کُشتی یک حرفه بسیار معروف در سراسر جهان به شمار می آید. در ورزش کُشتی باید از روش های پرتاب، گلاویز شدن و ضربه زدن برای به دست آوردن مقام در برابر رقیب تان استفاده کنید. کُشتی در ایران به دوران زندیه و صفویه باز می گردد. اکثر کُشتی گیران ایرانی اهل شمال ایران شهر مازندران می باشند اگر علاقه مند به ورزش کُشتی هستید می توانید زمانی که به این شهر سفر می کنید به ورزشگاه مازندران بروید و به تماشای بازی کُشتی بپردازید برای اقامت در مازندران می توانید به اجاره ویلا در شمال در سایت رنتی جا اقدام کنید.

چوگان

چوگان یکی از ورزش های قدیمی ایرانی می باشد که امروزه به یک ورزش جهانی تبدیل شده؛ این ورزش از زمان ساسانیان در میان پادشاهان رواج داشت. این ورزش توسط اسب انجام می شد و هدف از این بازی به ثمر رساندن گل به تیم مقابل می باشد. در این ورزش باید یک توپ کوچک چوبی را با استفاده از یک چکش دسته بلند به سمت تیم مقابل هدایت کرد. وجود اسب در میدان بازی باعث محبوبیت این بازی شده است.

بوکس

بوکس نیز در 687 سال پیش از میلاد در یونان انجام می شد. شرکت کنندگان در این ورزش باید از قدرت، استقامت و سرعت بالایی برخوردار باشند. این ورزش در روم باستان بصورت همگانی تشکیل می شد و بعد از آن در قرن 16 و 18 در کشور انگلیس بوکس یک ورزش حرفه ای به حساب آمد. بوکس یکی از ورزش های محبوب در المپیک مدرن به شمار می آید. 


ورزش دو

یکی از ورزش هایی ست که در یونان باستان نشات گرفت و بازی های ثبت شده آن را می توان در سال 766 در المپیک یونان یافت. دو یکی از ورزش های محبوب و کم هزینه در میان ورزشکاران جهان می باشد. دو به 2 مرحله تقسیم می شود: موضع و نوسان. دویدن علاوه بر رقابت برای آموزش ورزش هایی که در آنها دویدن و استقامت  دارد کاربردی می باشد.

اسب سواری

اسب سواری در کشور انگلستان یکی از حرکات نمایشی به حساب می آمد که از اسب ها به عنوان حمل ونقل توسط سربازان استفاده می شد. این ورزش امروزه به یکی از ورزش های مدرن به حساب می آید که اولین بار در سال 1900 وارد بازی های المپیک شد.

ژیمناستیک

حرکات در ژیمناستیک نیازمند انعطاف بدنی، تعادل، چابکی، قدرت، هماهنگی و تعادل اعضای بدن می باشد. این ورزش قدیمی از دوران یونان باستان شکل گرفته و تا امروز که در سطح بین المللی ست ادامه یافت. ژیمناستیک در بازی های المپیک مدرن در سال 1896 قرار داشت. این بازی در میان مردان و زنان متفاوت است، مردان در این ورزش طی شش مرحله در زمینه های بارفیکس، پرش خرک، حرکات زمینی، دار حلقه، خرک حلقه و پارالل مسابقه می دهند و زنان نیز در چهار مرحله در پرش از خرک پارالل غیر همسطح، حرکات زمینی و چوب موازانه مورد رقابت قرار می گیرند.


برچسب ها: قدیمی ترین ورزش های جهان


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان