فوتسالیست‌های زن ایران در رقابت با چین و پرتغال محک می‌خورند
تاریخ 1348/10/11 ساعت 03:30

فوتسالیست‌های زن ایران در رقابت با چین و پرتغال محک می‌خورند

فوتسالیست‌های زن ایران در رقابت با چین و پرتغال محک می‌خورند سرمربی تیم ملی فوتسال بزرگسالان زنان در خصوص برگزاری بازی‌های تدارکاتی تیم ملی فوتسال زنان گفت: برگزاری بازی‌ها، تورنمنت‌ها و رقابت‌های تدارکاتی باعث می‌شود تا ملی پوشان محک خوبی بخورند.

به گزارش فوتبالدخت به نقل از خبرگزاری مهر، شهناز یاری گفت: سومین مرحله از اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال از ۱۳ دی‌ماه در مرکز ملی فوتبال برگزار می‌شود. در این مرحله برنامه های تمرینی مختلفی را برای بازیکنان در نظر گرفته‌ایم و با توجه به زمان کوتاهی که در اختیار داریم سعیمان بر این است تا ملی پوشان به هماهنگی لازم برسند.
وی گفت: در اسفند ماه دو بازی تدارکاتی با روسیه در تهران برگزار خواهیم کرد و هدفمان این است که با ترکیب جوان و با تجربه بازیکنان را به میدان برسانیم. بازیکنانی که به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند و تجربه بین المللی ندارند در این دو بازی حضور خواهند داشت. ضمن اینکه از ملی پوشان با تجربه نیز استفاده خواهیم کرد تا تیم به هماهنگی برسد و یکدست شود. از این موقعیت استفاده بهینه خواهیم کرد و بدون شک در این دو دیدار محک خوبی خواهند خورد.
سرمربی تیم ملی در ادامه از برگزاری دو دیدار تدارکاتی با چین خبر داد و گفت : قرار است دو دیدار دوستانه در تاریخ۲۷ و ۲۹ فرودین ماه ۹۹ در تهران با تیم ملی فوتسال زنان چین انجام دهیم . در بازی‌های تدارکاتی هدف ما شناخت بازیکنان، ارزیابی آنها، پی بردن به نقاط ضعف و قوت است. بدون شک برگزاری این دیدارها به ما کمک خواهد کرد تا شاکله اصلی تیم را شناسایی کنیم.
وی در خصوص شرکت تیم ملی فوتسال زنان در جام آزادی روسیه که با حضور تیم‌های روسیه، پرتغال و سوئد برگزار می‌شود، در ادامه افزود: تیم‌های بسیار خوبی در این تورنمنت حضور دارند و بازیکنان ایران از لحاظ فنی و برگزاری بازی‌های تدارکاتی در شرایط بسیار خوبی قرار می‌گیرند. حضور در جام آزادی روسیه می‌تواند بازدهی بالایی برای ما داشته باشد. نقاط ضعف و قوت تیم مشخص می‌شود و فرصت مناسبی تا قهرمانی آسیایی داریم که تیم خود را به سطح بالایی از آمادگی برسانیم. تیم‌های طراز اول دنیا در این تورنمنت حضور دارند. تیم پرتغال جایگاه دوم جهان و تیم روسیه در رتبه چهارم جهان است. حضور در این تورنمنت کمک خوبی به تیم ملی ما می‌کند.
سرمربی تیم ملی فوتسال زنان در خصوص تیم ملی فوتبال امید ایران که خود را برای مرحله نهایی رقابت‌های آسیایی و کسب جواز حضور در المپیک، آماده می‌کند، گفت: این تیم کار بزرگی پیش روی خود دارد و نیاز به حمایت یک مجموعه دارد. تمام اهالی فوتبال، فوتسال و خانواده بزرگ فدراسیون باید دست به دست هم بدهیم و از تیم ملی فوتبال امید که امید بزرگ خانواده فوتبال است، پشتیبانی کنیم.
یاری ادامه داد: معتقدم نباید به راحتی المپیک را از دست بدهیم. وظیفه تک تک ما است که از این تیم حمایت کنیم. در بخش زنان سالیان سال دنبال داشتن تیم ملی دوم فوتسال بودیم تا بتوانیم در المپیک حضور داشته باشیم که این امر میسر نشد. اما اکنون تیم ملی فوتبال امید ما این شرایط را دارد. پس باید کمک کنیم تا این تیم از این شرایط بهترین بهره وری را داشته باشد. باشگاهها، مسئولین و همه خانواده بزرگ فوتبال و فوتسال کمک کنند تا نتیجه این حمایت را در سال‌های بعد در تیم ملی فوتبال بزرگسالان ببینند.

برچسب ها: شهناز یاری


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان