نشان عکس سال مطبوعات ایران به عکاس ایسنا رسید
تاریخ 1400/04/26 ساعت 08:28

نشان عکس سال مطبوعات ایران به عکاس ایسنا رسید

نشان عکس سال مطبوعات ایران به عکاس ایسنا رسید در پنجمین دورۀ اهدای نشان عکس سال مطبوعات ایران، فاطمه نصر، نامزد دریافت نشان، در بخش مسائل معاصر شد و آریا جعفری، با دو اثر در بخش تک عکس ورزشی، توانست دوربین طلایی این بخش را از آن خود کند؛ این دو عکاس خبرگزاری ایسنا، از قصۀ عکس‌هایشان می‌گویند.

آریا جعفری، که برای دومین بار افتخار دریافت نشان عکس سال مطبوعات ایران را برای اصفهان به ارمغان می‌آورد، به ایسنا می‌گوید: تصویری را که در بخش تک عکس نشان عکس سال مطبوعات ایران برگزیده شناخته شد، در آخرین بازی لیگ برتر فوتبال زنان ثبت کردم. زمانی که یک فصل تمام اجازه عکاسی از فوتبال زنان را نداشتم و امیدوار بودم بتوانم در آخرین بازی که جام قهرمانی اهدا می‌شد، این کار را انجام بدهم.

عکاس خبرگزاری ایسنا تصریح می‌کند: به همین منظور اسفندماه ۱۳۹۹ به سیرجان سفر کردم، اما نیمه اول بازی به عکاسان اجازه حضور در زمین را ندادند تا اینکه نیمه دوم، به لطف نائب رئیس فدراسیون موفق شدم از بازی عکاسی کنم و تصویری که شب گذشته برگزیده شناخته شد، یادگاری از آن روز است.

برنده نشان سال عکس مطبوعات ایران می‌افزاید: این مسئله همیشه برایم سؤال بوده که چرا وقتی زنان فوتبالیست ما با همین پوشش در مسابقات بین‌المللی شرکت می‌کنند، عکاسی از آنها مانعی ندارد، اما در مسابقات داخلی لیگ، به انحای مختلف اجازه نمی‌دهند عکاسان مطبوعاتی بتوانند وظیفه خود را برای ثبت بازی آن‌ها انجام بدهند.


جعفری می‌گوید: وظیفه سربازی که در تصویر مشهود است، ممانعت از حضور آقایان در زمین و تماشای بازی توسط آن ها بود! او به‌راحتی تمام بازی را تماشا کرد و من با ثبت این عکس قصد داشتم بگویم ما عکاسان مطبوعاتی چیز زیادی نمی‌خواهیم، فقط اینکه اجازه بدهند کارمان را انجام بدهیم.


برچسب ها: آریا جعفری


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان