تاریخ 1397/10/12 ساعت 15:32

واکنش ناظمی به انتخاب به عنوان چهارمین داور برتر جهان:

سد پیشرفت بانوان شکست

سد پیشرفت بانوان شکست داور بین المللی فوتسال ایران از انتخاب شدن به عنوان چهارمین داور برتر جهان در سال ۲۰۱۸ ابراز خوشحالی کرد.

به گزارش ایسنا، برترین‌های فوتسال جهان در سال ۲۰۱۸ بعد از رای‌گیری از بین مربیان، کارشناسان و خبرنگاران سراسر جهان از سوی سایت فوتسال پلنت اعلام شد و بر این اساس رده‌بندی ۱۰ گزینه اعلام شده در آیتم‌های مختلف مشخص شد. بر همین اساس، گلاره ناظمی، داور بانوی ایرانی به عنوان چهارمین داور برتر جهان شناخته شد.

گلاره ناظمی در گفت‌وگو با ایسنا به انتخاب شدنش به عنوان چهارمین داور برتر جهان اشاره و بیان کرد: درست است که مقام اول همیشه بهترین است اما فکر می‌کنم این که جزو چهار داور برتر جهان و دومین داور برتر سال ۲۰۱۸ بین خانم‌ها قرار گرفتم برایم خیلی ارزشمند بود. خیلی حس خوبی دارم و خوشحالم.

او درباره شرایط داورهای ایران برای رسیدن به جایگاه‌های برتر جهان گفت: الان شرایط برای داورهای خانم هم از نظر شرایط داخلی و هم خارجی کاملا فراهم است. در داخل کشور کمیته داوران و فدراسیون فوتبال طی چند سال اخیر برای داورها اقدامات مختلفی از جمله برگزاری کلاس‌های آموزشی، بالا بردن علم داوری آنها، به روز کردنشان و استفاده از بهترین مدرس‌های داوری در کلاس‌های پیش فصل و نیم فصل انجام دادند و اگر انصاف را رعایت کنیم همه جوره شرایط برای داوران مهیاست.

او در این مورد افزود: در AFC و FIFA شرایطی پیش آمد که به نمایندگی از داوران ایرانی و با پوشش اسلامی در مسابقات المپیک شرکت کردم و این یک سدی را می‌شکند و اطمینانی را برای داوران ایرانی وجود می‌آید. با در نظر گرفتن آقای فغانی در بخش مردان و من در بخش زنان این نگرانی که شاید خیلی روی داوران ایرانی حساب نکنند و نمی‌توانیم جایگاه خوبی را در مسابقات آسیایی و حتی جهانی داشته باشیم از بین می‌رود و وقتی یک داور را به عنوان ایران و ایرانی بشناسند کار برای سایر داورها راحت‌تر می‌شود اکنون این سد شکسته شده و اگر کسی واقعا بخواهد و تلاش کند خیلی زودتر از مسیری که من طی ۱۷ سال به دلیل شرایط خیلی متفاوت با الان طی کردم، به آن دست پیدا می‌کند.

ناظمی دعوت از خود و زری فتحی برای قضاوت در جام ملت‌های فوتسال اروپا را اتفاقی بزرگ دانست و افزود: اگر توجه کنید دو نفر از داوران برتری که بالاتر از من قرار گرفتند اروپایی هستند و این نشان دهنده سطح بالای داوران اروپایی است و دعوت از دو داور ایرانی برای قضاوت در مسابقاتشان نشان می‌دهد که چقدر به توانایی ما اطمینان پیدا کردند و ما چقدر توانستیم آنها را قانع کنیم که بتوانیم در مسابقات معتبرشان که با حضور داوران با کیفیت اروپایی برگزار می‌شود، قضاوت کنیم.


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
 
برچسب ها
---
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
بازیکنتعداد گل
افسانه چترنور4 گل
شبنم بهشت2 گل
فاطمه جاویدان2 گل
راحیل جعفری2 گل
سمیه خرمی2 گل
مطهره دانش آموز2 گل
هاجر دباغی2 گل
مریم رهیده2 گل
فاطمه شبان2 گل
زهرا قنبری2 گل
افسانه اقبال1 گل
روژین تمریان1 گل
سمانه چهکندی1 گل
نگین زندی1 گل
نرگس سبک تکین1 گل
فاطمه عادلی1 گل
الهام عبدالرحمانی1 گل
زهره عرفانی1 گل
هستی فروزنده1 گل
الهام فرهمند1 گل
سمیه فیضی1 گل
سارا قمی1 گل
نسترن محمدخانی1 گل
ملیکا محمدی1 گل
فروغ موری1 گل
فاطمه امیری0 گل
عاطفه ایمانی0 گل
یاسمین برازنده0 گل
حدیث بساط شیر0 گل
غزاله بنی طالبی0 گل
شهناز جعفری زاده0 گل
رقیه جلال نسب0 گل
زهره جلالی0 گل
مونا حمودی0 گل
زهرا خواجوی0 گل
سارا دیدار0 گل
محدثه ذلفی0 گل
سحر رمضانی0 گل
شقایق روزبهان0 گل
مریم سلیمان پور0 گل
ثنا صادقی0 گل
مریم صفاراستگو0 گل
سارا ظهرابی نیا0 گل
زینب عباسپور0 گل
هلاله عبداللهی0 گل
یاسمن فرمانی0 گل
پروین فرهادی0 گل
هادیه کر0 گل
سمیرا محمدی0 گل
مریم محمدی0 گل
فاطمه مخدومی0 گل
سیده زهرا معصومی0 گل
اسما نظری پاکدل0 گل
شقایق نوری زاده0 گل
مرضیه نیکخواه0 گل
رها یزدانی0 گل
مریم یکتایی0 گل
مشاهده کامل جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان