آرزو صدقیانی‌ زاده: هنوز از پاداش قهرمانی آسیا خبری نیست
تاریخ 1398/11/15 ساعت 21:30

آرزو صدقیانی‌ زاده: هنوز از پاداش قهرمانی آسیا خبری نیست

آرزو صدقیانی‌ زاده: هنوز از پاداش قهرمانی آسیا خبری نیست عضو تیم ملی فوتسال زنان گفت: با وجود گذشت ۲ سال از قهرمانی تیم ملی در رقابت‌های قهرمانی آسیا، هنوز از پاداش خبری نیست و تنها سخنانی مبنی بر پرداخت آن در سال آینده شنیده می‌شود.

به گزارش فوتبالدخت به نقل از ایرنا «آرزو صدقیانی‌زاده» عضو تیم ملی فوتسال زنان که از کودکی وارد این عرصه شد و در تیم‌های فوتسال دسته یک و لیگ برتر الزهرا (س)، پیکان، پرسپولیس، بندرعباس، ملی حفاری اهواز، پالایش نفت آبادان و نامی‌نو بازی کرد و اینک در تیم سایپا حضور دارد.
بازیکنی که از ۱۶ سالگی به تیم ملی فوتسال زنان دعوت شد و در کنار آنان قهرمانی آسیا را تجربه کرد. وی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا از این تجربیات سخن گفت.
مشروح متن گفت‌وگوی وی را می‌خوانیم:

از چه زمان فوتسال را شروع کردید و انگیزه شما برای ادامه در این عرصه چه بود؟
پدرم در تیم استان تهران فوتسال بازی می‌کرد و همین امر سبب شد تا از همان دوران کودکی به جای عروسک بازی، توپ بازی کنم و به این رشته علاقه‌مند شوم. هیچ رشته دیگری حتی فوتبال را بازی نکردم و از همان ابتدا در فوتسال تلاش کردم تا به موفقیت برسم و اکنون ۱۸ سال است که در فوتسال فعالیت رسمی دارم.

از چه زمانی وارد لیگ فوتسال شدید؟
از ۱۲ سالگی وارد لیگ شدم و در تیم الزهرا (س) در دسته یک بازی می‌کردم و از آن پس در لیگ برتر در تیم‌های بسیاری حضور یافتم و اکنون هم در سایپا بازی می‌کنم.

حضور در تیم ملی فوتسال در چند سالگی بود؟
در ۱۶ سالگی منتخب آموزش و پروش به عنوان بازیکن خوب فوتسال شدم و پس از آن به تیم ملی دعوتم کردند و با آنان در مسابقات غرب آسیا شرکت کردم.

روند پیشرفت تیم ملی فوتسال زنان را با گذشته مقایسه می‌توان کرد؟
اکنون تیم ملی خیلی پیشرفت کرده زیرا مربیان ما بروزتر شده‌اند و شرایط خیلی بهتر شده است. همچنین سال‌ها پیش ما از نظر امکانات شرایط خوبی نداشتیم اما به مرور آکادمی مخصوص زنان را ایجاد کرده‌اند و روز به روز شاهد پیشرفت سرمربیان هستیم. تیم ملی فوتسال زنان اکنون در آسیا حرفی اول را می‌زند.


آیا پاداش‌ها برای کسب عنوان قهرمانی در آسیا به شما پرداخت شد؟
هنوز پاداشی به ما پرداخت نکرده‌اند و اکنون تنها سخنانی در این زمینه شنیده می‌شود که تا قبل از بازی جام ملت‌های آسیا این پاداش‌ها پرداخت خواهد شد.

تجربه بازی در کنار «شهناز یاری» سرمربی تیم ملی فوتسال چگونه است؟
پیش از این هم یاری را می‌شناختم و احترام خاصی برای وی قایل هستم. او از نظر فنی می‌تواند به تیم ملی کمک کند و کنار وی «فاطمه شریف» که مدرس سطح یک آسیا و سرمربی تیم هیات فوتبال البرز است به عنوان مربی نقش موثری برای پیشبرد اهداف تیم ایفا می‌کند.

به نظر شما کسب عنوان قهرمانی برای سومین بار در آسیا دور از دسترس است؟
تمامی تیم‌هایی که در مسابقات جام ملت‌های آسیا حضور دارند، به مدت ۲ سال در حال تمرین و آماده شدن برای این رقابت‌ها هستند و روز به روز پیشرفت می‌کنند. برای بازی در جام ملت‌ها بازی سختی را در پیش‌رو داریم و برای رسیدن به قهرمانی نیاز به این است تا فدراسیون فوتبال بیشتر به تیم ملی رسیدگی کند و برنامه‌ریزی درستی داشته باشد.

لغو شدن دیدارهای تدارکاتی تیم ملی با روسیه و چین به تیم ضربه می‌زند؟
نداشتن دیدار تدارکاتی به طور حتم در روند تیم تاثیرگذار است و خیلی مهم است که در همان شرایط مسابقه قرار بگیریم و با تیم‌های دیگر بازی کنیم.

سخت‌ترین بازی در لیگ برتر در طول این سال‌ها؟
در تیم ملی حفاری در آبادان بازی می‌کردم و در آن زمان «شهرزاد مظفر» سرمربی تیم دانشگاه آزاد بود و این دیدار سخت‌ترین بازی ما محسوب می‌شد. تیم ملی حفاری ۱۰ سالی است که بازیکنان آن در کنار هم بازی می‌کنند و جزو تیم‌های برتر لیگ است. گرچه امسال دیدار برابر تمامی تیم‌ها سخت شده و در این فصل شاهد یکی از بهترین لیگ‌های برتر فوتسال زنان هستیم زیرا ملی‌پوشان در تمام تیم‌ها حضور دارند.


تیم سایپا در نیم فصل اول خوب بازی کرد و قهرمانی را بدست آورد اما چرا در نیم فصل دوم از صدر جدول به رده چهارم سقوط کرد؟
هرگز تصور نمی‌کردم که سایپا از نظر مالی رسیدگی خوبی داشته باشد. در این تیم شرایط و امکانات عالی است، بنابراین نتیجه نگرفتن ما بدلیل مشکلات مالی نیست. تیم سایپا بازیکنان جوان زیادی دارد که از ۱۲ بازیکن هشت نفر آنان زیر ۲۰ سال هستند و پنج نفر هم تجربه بازی در لیگ را ندارند. این تیم خیلی جوان است و به همین دلیل، تسلیم تجربه تیم حریف در برخی از دیدارها می‌شود. هرچند تیم ظرفیت خوبی دارد و گرچه در برخی از دیدارها نتیجه نگرفتیم اما به دلیل نشان دادن عملکرد خوب، بازخورد عالی را از سرمربیان تیم‌های دیگر دریافت کردیم.

نبود «فرشته کریمی» دلیل پایین آمدن عملکرد سایپا نبود؟
کریمی مهره اصلی بود و نبودش به تیم آسیب زد. تیم سایپا ملی‌پوشان زیادی ندارد، اما تیم‌هایی مثل ملی حفاری با ۶ ملی‌پوش به میدان می‌رود. در واقع نبود یک مهره اصلی می‌تواند به تیم آسیب برساند.

موافق وجود مرحله پلی‌آف در لیگ برتر فوتسال زنان هستید؟
هم موافقم و هم نیستم؛ زیرا فشار فوق‌العاده‌ای را بازیکنان تحمیل می‌کند و خیلی از آنان مصدوم هستند. من نیز آسیب دیده‌ام و ۲ هفته است که بازی نمی‌کنم. کیفیت بازی‌ها بالا رفته و ۶ ماه است که دیدارهای فشرده‌ای را در لیگ داریم. وجود پلی‌آف فشار را بر روی بازیکنان بیشتر می‌کند. به نظرم پلی‌آف باید با تیم‌های کمتر برگزار شود و اینگونه کیفیت لیگ بالا می‌رود. همچنین وجود پلی‌آف انگیزه بازیکنان را حفظ می‌کند و آنان امیدی برای حضور در چهار تیم بالای جدول دارند. پلی‌آف باعث قهرمانی نامی نو در فصل گذشته شد زیرا این تیم در نیم فصل دوم نایب قهرمان بود اما در پلی‌آف به قهرمانی رسید.

نامی نو در فصل گذشته عملکرد عالی داشت اما چرا در این فصل در رده‌ پایین‌ جدول قرار گرفته است؟
نامی نو بازیکنان خوب و ارزشمندی دارد و نمی‌توانم در این زمینه نظر دهم زیرا اطلاعی از این قضیه ندارم.

آینده فوتسال زنان را چگونه می‌بینید؟
آینده فوتسال زنان را می‌توانیم با نتیجه‌ای که امسال تیم جوانان گرفتند پیش‌بینی کنیم. کم و بیش قهرمانی تیم دختران زیر ۲۰ سال نشان دهنده پشتوانه خوب برای تیم ملی است و این امر از ظرفیت بالای فوتسال ایران نشات می‌گیرد، اما توجه بیشتر مسوولان به فوتسال سبب بالا بردن انگیزه بازیکنان خواهد شد.

به نظر شما قهرمانی دختران در تورنمنت کافا به دلیل نبود تجربه و نداشتن تیم‌های پایه فوتسال در کشورهای حاضر در این رقابت‌ها نبود؟
گرچه این بازی‌ها برای نخستین مرتبه برگزار شد و تیم‌ها و کشورها خیلی آماده نبودند، اما زمانی این حرف درست است که دختران ما با نتیجه ۳ بر یک بازی‌ها را ببرند نه با نتایج ۱۶ بر یک. نتایج این دیدارها نشان می‌داد که این قهرمانی تصادفی نبوده است. امیدوارم دیدارهای دیگری برای جوانان در نظر بگیرند و روند رو رشد آنان ادامه‌دار باشد.

شیرین‌ترین و تلخ‌ترین تجربه فوتسالی؟
قهرمانی آسیا در ۲ سال گذشته شیرین‌ترین تجربه بود و پارگی ای‌سی‌ال من چند ماه مانده به قهرمانی آسیا در چهار سال گذشته تلخ‌ترین تجربه فوتسالی‌ام بود.

برچسب ها: آرزو صدقیانی‌ زاده سایپا تهران


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
سایپا تهران
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان