رستاخیز چلسی و بارسلونا در بیستمین فینال لیگ قهرمانان اروپا زنان
تاریخ 1348/10/11 ساعت 03:30

رستاخیز چلسی و بارسلونا در بیستمین فینال لیگ قهرمانان اروپا زنان

رستاخیز چلسی و بارسلونا در بیستمین فینال لیگ قهرمانان اروپا زنان یکشنبه شب بیستمین فینال لیگ قهرمانان اروپا بانوان در حالی برگزار می‌شود که در نهایت بعد از پنچ سال، سلطه لیون فرانسه، در فوتبال بانوان اروپا به پایان رسید.

به گزارش فوتبالدخت از سال ۲۰۰۷ تاکنون این اولین فینال بدون حضور تیم‌های فرانسوی و آلمانی است. در سال ۲۰۰۷ آرسنال با حضور مربی حال حاضر چلسی اما هایس، به عنوان کمک مربی، تیم سوئدی اوما را شکست داد و قهرمان اروپا شد. چلسی دومین تیم لندنی بعد از آرسنال است که در فینال لیگ قهرمانان اروپا حضور دارد.

 اما دوازدهمین فینال بعد از تغییر رسمی نام این رقابت‌ها از جام بانوان اروپا به لیگ قهرمانان اروپا بانوان، روز یکشنبه ۱۶ می ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه به وقت ایران در ورزشگاه گاملا اولوی در گوتنبرگر سوئد برگزار می‌شود. چلسی برای اولین بار است که در فینال این رقابت‌ها حضور دارد اما بارسلونا در سال ۲۰۱۹ در اولین تجربه خود در فینال با نتیجه ۴ بر ۱ از لیون، پرافتخار ترین تیم اروپا شکست خورد.

 باشگاه چلسی این شانس را دارد که به عنوان اولین باشگاه تاریخ در یک سال، جام قهرمانی اروپا بانوان و مردان را به خانه ببرد و نام خود را به عنوان اولین باشگاه تاریخ به ثبت برساند. هرچند اگر بارسلونا هم فاتح این رقابت‌ها شود به عنوان اولین باشگاه تاریخ که تیم مردان و زنانش جام قهرمانی اروپا را در کارنامه دارند نام خود را به ثبت می‌رساند.
 بارسلونا اولین تیم اسپانیایی است که با مربی گری لوییس کورتس در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ به فینال اروپا رسید و اگر امسال قهرمان شود تبدیل به اولین تیم اسپانیایی فاتح این جام می‌شود و نام کشور اسپانیا را در کنار نام کشورهایی همچون فرانسه و آلمان و سوئد و انگلیس به عنوان فاتح این جام به ثبت می‌رساند.
 فران کربی مهاجم خوش تکنیک چلسی با ۶ گل زده بهترین گل زن این تیم در اروپاست.در مقابل جنی هرموسو با همین تعداد گل بهترین گل زن بارسلونا است.
 داور این بازی خانم ریم حسین، داروساز فلسطینی الاصل اهل کشور آلمان است که تجربه داوری در بوندس لیگا ۳ و جام جهانی بانوان را در کارنامه دارد.
 چلسی و بارسلونا هردو مسیر سختی را برای رسیدن به فینال پشت سر گذاشتند. چلسی تیم‌های مدعی همچون وولفسبورگ و بایرن مونیخ را شکست داد اما بارسلونا تیم‌های مطرحی چون منچستر سیتی و پاریس سنت ژرمن را از پیش روی برداشت.
 فران کربی و سم کر در کنار هم در این فصل رقابت‌های اروپایی و سوپرلیگ انگلیس یکی از رویایی ترین همکاری‌های فوتبال بانوان را تشکیل دادند در مقابل اما جنی هرموسو و اشوآلا دو مهاجم خطرناک و خوش تکنیک بارسلونا هستند که در کنار هافبک‌های بی نظیری چون مارتینز و لوسادا کار را برای هر تیمی سخت می‌کنند.
 محرومین بازی فینال تنها آندرا پری را از بارسلونا است و آن دریا فالکون از بارسلونا و مارن جلده از چلسی از مصدومان این بازی هستند.
 این آخرین سالی است که لیگ قهرمانان بانوان اروپا با این قوانین و فرم برگزار می‌شود و از فصل بعد طبق گفته یوفا این رقابت‌ها با فرمت و قوانین جدید برگزار می‌شود. یوفا اعلام کرده است که در روز فینال از نام تجاری جدید و اولین سرود رسمی بانوان رونمایی می‌کند.
 باید دید امسال کدام تیم برای اولین بار جام قهرمانی را به خانه می‌برد.

گزارش از مریم تجدد


برچسب ها: چلسی بارسلونا لیگ قهرمانان اروپا زنان


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
چلسیبارسلونا
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان