لیون قهرمان لیگ قهرمانان اروپای زنان شد
تاریخ 1348/10/11 ساعت 03:30

لیون قهرمان لیگ قهرمانان اروپای زنان شد

لیون قهرمان لیگ قهرمانان اروپای زنان شد به گزارش فوتبالدخت به نقل از ورزش سه شب گذشته در ورزشگاه آنوئتا اسپانیا محل دیدارهای خانگی تیم رئال سوسیداد، فینال لیگ قهرمانان اروپای زنان میان دو تیم لیون و ولفسبورگ برگزار شد؛ لیونی‌ها که پرافتخارترین تیم این تورنمنت هستند و توانسته بودند تا پیش از این مسابقه، 6 بار جام قهرمانی را به خانه ببرند، در تاریخ سه بار در مرحله فینال مقابل ولفسبورگ قرار گرفته بودند دو پیروزی سهم این تیم فرانسوی و یک پیروزی سهم آلمانی‌ها بود.
 
در نیمه نخست لیونی‌ها موفق شدند گام بلندی برای رسیدن به هفتمین قهرمانی بردارند و با پیروزی دو گله به رختکن روند؛ با شروع نیمه دوم خیلی زود ولفسبورگ به گل اول خود رسید اما در ادامه بازی و در واپسین دقایق لیون گل سوم را هم وارد دروازه این رقیب آلمانی کرد تا برای هفتمین بار جشن قهرمانی خود را به پا کند و رکورد ویژه خود را دست نیافتنی کند. 

ببینید: ویدئوی خلاصه بازی فینال لیگ قهرمان اروپا زنان را از اینجا ببینید
 
جالب آن‌که این پنجمین قهرمانی متوالی لیون بود که امشب با برتری مقابل ولفسبورگ به دست آمد؛ لیونی‌ها تاکنون 9 بار به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسیده‌اند که 7 قهرمانی و 2 نایب قهرمانی نصیب آن‌ها شده است.

سوی مقابل هم ولفسبورگ امشب به سومین نایب قهرمانی خود رسید و آن‌ها دو بار در فینال توانسته‌اند جشن پیروزی و قهرمانی را به پا کنند.

ببینید: گزارش تصویری از شب خاطره انگیز تیم زنان المپیک لیون


برچسب ها: وولفسبورگ لیگ قهرمانان اروپای زنان المپیک لیون


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
وولفسبورگالمپیک لیون
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان