مینا بارانی: مرحله حذفی لیگ فوتسال زنان کمکی به تیم ملی نمی‌کند
تاریخ 1348/10/11 ساعت 03:30

مینا بارانی: مرحله حذفی لیگ فوتسال زنان کمکی به تیم ملی نمی‌کند

مینا بارانی: مرحله حذفی لیگ فوتسال زنان کمکی به تیم ملی نمی‌کند سرمربی تیم فوتسال زنان ملی حفاری اهواز گفت: موافق برگزاری مرحله حذفی نیستم زیرا کمکی به تیم ملی و باشگاه نمی‌کند و این مرحله تنها برای کسب مقام و امتیاز تیم‌های دوم تا چهارم جدول مناسب است.

به گزارش فوتبالدخت به نقل از ایرنا تیم فوتسال زنان ملی حفاری اهواز با کسب ۵۵ امتیاز در لیگ برتر فوتسال زنان صدرنشین شد و حال باید در مرحله حذفی (پلی‌آف) و برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر باید به مصاف سه تیم دیگر یعنی سایپا، هیات فوتبال خراسان و مس رفسنجان برود.

«مینا بارانی» گفت: چهار تیم صدر جدول برای قهرمانی در مرحله حذفی می‌جنگند. این تیم‌ها برای حضور در این مرحله برنامه خاص خود را اجرا می‌کنند و ما هم با تمام توان برای کسب قهرمانی می‌جنگیم. هیات فوتبال خراسان نیز تیم خوبی است و با وجود بازیکنان با تجربه و ملی‌پوش و حضور «فاطمه شریف» به عنوان سرمربی این تیم که اکنون کمک مربی تیم ملی فوتسال زنان محسوب می‌شود، همواره در دیدارهای این فصل قوی ظاهر شده است. هر مسابقه برای هر تیم حکم فینال را دارد.

وی دلیل ضعیف بازی کردن هیات فوتبال خراسان در دیدارهای پایانی فصل را بالا بودن فشار مسابقات دانست و گفت: نه تنها این تیم بلکه بازیکنان ما نیز به دلیل فشار دیدارها دچار آسیب دیدگی شدند و در چند دیدار خوب بازی نکردیم. برای باقی تیم‌ها نیز چنین است. این تیم «سارا شیربیگی» یکی از بهترین بازیکنان آسیا و ایران را در اختیار دارد و این بازیکن نیز آسیب دیده است و همین امر می‌تواند سبب باخت هیات فوتبال خراسان شود.

سرمربی ملی حفاری اهواز ادامه داد: گرچه این تیم دروازه‌بان خوب و کاپیتان تیم ملی را در اختیار دارد اما نباید روی یک بازیکن سرمایه‌گذاری کنند. شاید هم دلایل دیگری علت ضعیف ظاهر شدن خراسان در چند دیدار آخر نیم فصل دوم شده است. هر تیمی افت و خیزهای بسیاری در هر فصل دارد و یک روز با آسیب دیدگی بازیکنان شکست می‌خورد و روز دیگر عالی بازی می‌کند.
وی یادآور شد: از همان ابتدا مخالف برگزاری مرحله حذفی (پلی‌آف) بودم زیرا ملی‌پوشان سال آینده مسابقات قهرمانی آسیا را پیش‌رو دارند و به دلیل فشاری که در این فصل روی آنان وجود داشت بیشتر آنان مصدوم شده‌اند. برگزاری پلی‌آف چه کمکی به تیم ملی یا باشگاه‌ها می‌کند. تنها هدف و نکته مثبتی که پلی‌آف دارد کسب امتیاز تیم‌های دوم تا چهارم و رسیدن به قهرمانی است. در غیر این صورت فلسفه آن خیلی جالب نیست. موافق برگزاری مرحله حذفی با توجه به اینکه زنان حامی مالی ندارند، نیستم.

بارانی درخصوص عملکرد تیم نامی‌نو در این فصل گفت: تیم نامی‌نو، سال گذشته برای نخستین مرتبه در لیگ برتر حضور یافت و مهره‌های خوبی دارد و در فصل گذشته «شهناز یاری» سرمربی این تیم بود و خوب درخشید و دلیل پایین بودن عملکرد این تیم شاید به دلیل از دست دادن ۲ بازیکن خوب بود.

سرمربی ملی حفاری اهواز درخصوص قهرمانی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال در تورنمنت کافا عنوان کرد: قهرمانی این تیم هم به خاطر نداشتن تیم فوتسال پایه کشورهای حاضر در تورنمنت کافا و نیز به دلیل آمادگی بازیکنان ایران بود. «نیلوفر اردلان» سرمربی جوانان یکی از بازیکنان خیلی خوب فوتسال، کاپیتان تیم ملی بود. با توجه به اینکه تیم نوجوانان ما از ۲ سال قبل در المپیک نتوانستند حضور یابند اما تمرینات لازم را داشتند و نیز اکنون در لیگ برتر بازی می‌کنند، همه این موارد دست به دست هم داد تا به قهرمانی برسیم.


برچسب ها: سارا شیربیگی مینا بارانی ملی حفاری ایران


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
ملی حفاری ایران
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان