هراتیان: هر سه روز یکبار از بازیکنان تست PCR گرفته می شد
تاریخ 1400/02/14 ساعت 07:22

هراتیان: هر سه روز یکبار از بازیکنان تست PCR گرفته می شد

هراتیان: هر سه روز یکبار از بازیکنان تست PCR گرفته می شد افسر کنترل دوپینگ کنفدراسیون فوتبال آسیا می گوید تمام تیم هایی که در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتند در یک حباب امنیتی قرار داشتند.
 
به گزارش فوتبالدخت و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، با توجه به پایان مسابقات مرحله گروهی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا 2021 در منطقه غرب آسیا و نمایندگان پزشکی کشورمان به عنوان افسر کنترل دوپینگ در این رقابتها حضور داشتند. زهره هراتیان در گفتگو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال گفت: از زمانی که بیماری کووید 19 شیوع پیدا کرد، تمام ورزش ها بعد از دوره قرنطینه های طولانی مدت که در اوایل بیماری شروع شده بود. کم کم شروع به فعالیت کردندکه فو فوتبال در این رشته پیشگام بود.

وی در ادامه اضافه کرد: فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) از همان اوایل پروتکلی تدوین کرد و مسئولیت برگزاری مسابقات را برعهده پروتکل هایش که توسط وزارت بهداشت هر کشور تدوین می شد، گذاشت. پس مسابقات در هر کشوری که برگزار می شود تابع قوانین وزارت بهداشت همان کشور خواهد بود. ما در مسابقات ACL امسال شاهد این بودیم که میزبان های مختلف شرایط خودشان را داشتند. ولی آن چیزی که مسلم بود این بود که تمام تیم ها در یک حباب امنیتی قرار داشتند. یعنی اجازه خروج در جایی که حضور داشتند را نداشتند. فقط باید به محل تمرین می رفتند و برمی گشتند و در زمان مسابقه هم حضور پیدا می کردند. تقریبا در همه کشور هر سه روز تست PCR از تیم ها گرفته می شد و شرایط برخورد با موارد مثبت در کشورهای مختلف، متفاوت بود. مثلا در عربستان فرد مثبت بعد از 72 ساعت، اگر دو تست منفی ارائه می داد به فاصله 24 ساعت می توانست از قرنظینه خارج شود. اما در امارات باید 10 روز در قرنظینه می ماند و بعد از قرنطینه خارج می شد. تاییدهای مختلف مختصص قلب و ریه هم باید زمیینه پرونده پزشکی می شد.

افسر کنترل دوپینگ آسیا در ادامه بیان کرد: کنفدراسیون فوتبال آسیا علاوه بر معاینات پیش از شروع مسابقات از تمام تیم ها می خواست که پیش از ورود به محل برگزاری مسابقات تست های منفی PCR را ارائه دهند. همچنین تعداد افسران کنترل دوپینگی که به عنوان پزشک در این مسابقات حضور داشتند را شرح وظایف جداگانه ای برای آنها تعریف می کرد. به این صورت که یک نماینده ای وجود داشت که مختص این بود که فقط شرایط مربوط به کرونا آن تیم را بررسی کند و اینکه در حین مسابقه تمام شرایط را کنترل و تذکرات لازم را به تیم بدهد . همچنین اینکه آیا میزبان شرایط لازم را برای کووید آماده کرده است یا نه، نیز بر عهده افسران کنترل دوپینگ بود.

هراتیان در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به تجربه ای که در لیگ فوتبال ایران داشتیم. باعث شد که به شخصه با اعتماد به نفس بهتری در مسابقات حضور داشته باشم. احاطه کاملی در حوزه های مختلف کرونا و ورزش فوتبال را داشتیم. مواردی نیز در حین انجام برگزاری مسابقات تجربه کردیم و تلاش می کنم آن موارد را به عنوان یک الگو برای لیگ حرفه ای فوتبال ایران استفاده بکنم. آنچه مسلم است شرایط واکسیانسیون کشورها هم به سمتی دارد می رود که امیدوارهستیم، در لیگ آینده بازیکنان حرفه ای واکسینه شده باشند که این امر می تواند کمک خیلی بزرگی برای برگزاری مسابقات و کنترل شرایط کووید باشد.


برچسب ها: افسر کنترل دوپینگ کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال هراتیان


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان


اخبار و مقالات