زننده سریع ترین گل لیگ فوتبال زنان کیست؟ + فیلم
تاریخ 1348/10/11 ساعت 03:30

اشتباه محاسباتی رسانه ها در بازنشر یک خبر

زننده سریع ترین گل لیگ فوتبال زنان کیست؟ + فیلم

زننده سریع ترین گل لیگ فوتبال زنان کیست؟ + فیلم به گزارش فوتبالدخت ساعاتی پیش رقابت‌های هفته ششم لیگ فوتبال زنان با برگزاری دیدار شهرداری بم و همیاری ارومیه پیگیری شد. در ثانیه‌های آغازین این دیدار مونا حمودی ملی پوش شهرداری بم موفق به گلزنی شد تا روابط عمومی این باشگاه خبری مبنی بر «ثبت رکورد سریع‌ترین گل فوتبال زنان در ثانیه ۳۰» منتشر کند.

به دنبال انتشار این خبر، برخی رسانه‌های داخلی و خارجی نیز اقدام به بازنشر آن کردند اما در واقع رکورد سریع‌ترین گل ادوار لیگ فوتبال زنان متعلق به سارا قمی در سال ۱۳۹۱ است که این بازیکن در ثانیه ۶ موفق به گلزنی مقابل جیرفت شده بود. البته فیلمی از این گل ضبط نشده است اما چند سال بعد و در جریان فصل ۱۳۹۸ سارا قمی برای باری دیگر و در ثانیه ۱۲ موفق به گلزنی مقابل شهرداری سیرجان شده بود که ویدئوی این گل در اختیار رسانه‌ها قرار دارد.

گل سارا قمی به شهرداری سیرجاننکته دیگر آنکه با پیگیری از داور دیدار شهرداری بم و همیاری ارومیه مشخص شد گل مونا حمودی در ثانیه ۲۱ به ثبت رسیده است و خبر منتشر شده در ثانیه ذکر شده نیز دچار ایراد است.
گلاره ناظمی مسئول برگزاری مسابقات لیگ فوتبال زنان ضمن تایید این مطلب گفت: «با استعلام بنده نیز از داور مسابقه مشخص شد که این گل در ثانیه بیست و یکم ثبت شده که در هر صورت بازهم سریع‌ترین گل فوتبال زنان نیست و می‌توان آن را سریع‌ترین گل فصل اخیر دانست.»

این اولین بار نیست و پیش از این نیز رسانه‌ها در ثبت آمار و ارقام لیگ فوتبال زنان، از جمله رکورد کلین شیت زهرا خواجوی دچار مشکل شدند. پیش از این نیز رسانه ها در ثبت رکورد کلین شیت فوتبال ایران برای زهرا خواجوی دچار مشکل شدند. به طوری که این رکورد در رسانه ها 953 دقیق عنوان شد اما در واقع رکورد کلین شیت این دروازه بان باید همچون فوتبال مردان از فصل گذشته آن (دیدار ذوب آهن و شهرداری بم در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان) محاسبه شود. دیداری که زهرا خواجوی در نیمه اول گل خورد و در نیمه دوم دروازه خود را بسته نگه داشت. به این ترتیب رکورد خواجوی به عددی بالاتر از 1000 دقیقه خواهد رسید.


برچسب ها: مونا حمودی سارا قمی زهرا خواجوی


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان