شهناز یاری: فینال لیگ کیفیت فنی نداشت
تاریخ 1348/10/11 ساعت 03:30

قوای جسمانی و توان بدنی بازیکنان تحلیل رفته بود

شهناز یاری: فینال لیگ کیفیت فنی نداشت

شهناز یاری: فینال لیگ کیفیت فنی نداشت سرمربی تیم ملی فوتسال زنان گفت: فینال لیگ برتر کیفیت فنی بالایی نداشت زیرا به دلیل حساسیت بازی و شرایط کرونا، تیم‌ها فرصت زیادی برای آماده‌سازی نداشتند و قوای جسمانی و توان بدنی بازیکنان تحلیل رفته بود.

به گزارش فوتبالدخت به نقل از ایرنا شهناز یاری اظهار داشت: لیگ برتر هفته گذشته به پایان رسید. برنامه‌های اردو را به فدراسیون ارایه کردیم و منتظریم تا در ۲۱ شهریور تمرینات را آغاز کنیم. همچنین در تماسی که با پزشک «سارا شیربیگی» بازیکن تیم ملی داشتم، درمان او ۴۵ روز طول می‌کشد و پس از آن می‌توانیم این بازیکن را در اختیار داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال زنان گفت: دیدارهای حساس لیگ برتر را از نزدیک تماشا کردم. دیدار فینال لیگ برتر مانند آن زمانی که در جریان بود، پیش نرفت و بازی‌ها کیفیت فنی بالایی نداشتند. شاید به دلیل حساسیت بازی فینال و شرایط کرونا، تیم‌ها فرصت زیادی برای آماده‌سازی نداشتند و قوای جسمانی و توان بدنی بازیکنان تحلیل رفته بود. ملی‌پوشان نیز با توجه به اینکه باید حتما دوباره تمرینات مداومی را داشته باشند تا به شرایط ایده‌آل برسند هنوز از آمادگی لازم در دیدارهای پایانی برخوردار نبودند.

وی افزود: به هر چهار تیم شایسته به خاطر حضور در پلی‌آف لیگ برتر فوتسال زنان و همچنین تیم رفسنجان که با انگیزه و منسجم تلاش کردند تا قهرمانی را بدست بیاورند، تبریک می‌گویم. اگر در شرایط قبلی این بازی‌ها ادامه می‌یافت ممکن بود نتایج دیگری رقم بخورد. در نیمه نهایی هر چهار تیم آمادگی لازم را نداشتند و تنها تیم مس رفسنجان با برنامه‌تر و بیشتر تمرین کرده بود و نتیجه دلخواه را با تلاش بدست آورد. نباید قهرمانی رفسنجان زیر سوال برود زیرا از ابتدای فصل جزو تیم‌های خوب بود و قبل از برگزاری مرحله پلی‌آف در رده دوم جدول قرار داشت و شایسته قهرمانی بود.

سرمربی تیم ملی فوتسال زنان گفت: امیدوارم شرایط به گونه‌ای پیش نرود که لیگ برتر به دلیل کرونا لغو شود. پشتوانه و حامی یک تیم ملی قدرتمند باشگاه‌ها هستند و اگر این اتفاق رقم نخورد و باشگاه‌ها نتوانند در لیگ برتر تیم‌داری کنند، دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شویم. زیرا تیم ملی شرایط این را ندارد تا به شکل مداوم اردو برگزار کند. دیدارهای لیگ برتر سبب می‌شود تا به شرایط ایده‌آل برسیم.

وی خاطرنشان کرد: برای فصل جدید ۸ یا ۱۰ تیم در لیگ برتر باید داشته باشیم و اگر تعداد تیم‌ها را در لیگ برتر کم کنیم، لیگ با کیفیت‌تری خواهیم داشت. این موضوع هم به نفع ما و نیز سازمان لیگ است. قرار بود از اول شهریور فصل جدید لیگ برتر فوتسال آغاز شود و با این اوضاعی که می‌بینیم فکر می‌کنیم تا مهر ماه هم این اتفاق نیفتد. وقتی لیگ دیرتر شروع شود، دیرتر می‌توانیم بازیکنان را در اختیار تیم ملی داشته باشیم و نگران این قضیه هستیم.

یاری اضافه کرد: اگر تعداد تیم‌ها کم شود، یک ماه از زمان برگزاری مسابقات کاسته می‌شود. به نظرم برگزاری بازی‌ها به صورت نیمه متمرکز پیشنهاد خوبی است و از نظر هزینه‌ها برای باشگاه بهتر می‌شود. بازیکنان باید به صورت مداوم در باشگاه‌ها و تمرینات تیم ملی تمرین کنند. بهترین تصمیم این است که با مدیران باشگاه‌ها و سرمربیان تیم‌ها در سازمان لیگ جلسه‌ای داشته باشیم و برنامه‌ریزی خوبی برای فصل جدید ارایه شود تا به برنامه تیم ملی خدشه‌ای وارد نشود.


برچسب ها: شهناز یاری


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان