فاطمه شریف: صدرنشینی ما موقتی است
تاریخ 1348/10/11 ساعت 03:30

فاطمه شریف: صدرنشینی ما موقتی است

فاطمه شریف: صدرنشینی ما موقتی است سرمربی تیم فوتسال زنان هیات خراسان رضوی گفت: صدرنشینی ما در دور برگشت لیگ برتر فوتسال به دلیل نزدیک بودن امتیاز تیم‌ها موقتی است. هنوز هشت هفته برای کسب امتیازات لازم و و پیوستن به جمع چهار تیم برتر در پلی‌آف باقی مانده است.
به گزارش فوتبالدخت به نقل از ایرنا «فاطمه شریف» اظهار داشت: در هفته گذشته دیدار با سایپا دشوار، پایاپای و زیبا بود. در دقایق ابتدایی سایپا بهتر بازی می‌کرد و موقعیت‌های پرفشاری را به بازیکنانم تحمیل کرد. به تدریج بازی را بدست گرفتیم و در تمام دقایق از سایپا جلو بودیم. در این دیدار نهایت استفاده از موقعیت‌ها را کردیم. همانطور که سایپا در دور رفت از امتیاز میزبانی بهتر استفاده کرد. همچنین تماشاگران خوبی در این دیدار حضور داشتند که تا دقیقه آخر تشویق می‌کردند. وقتی تیمی گل می‌خورد، فشار روانی روی بازیکنان و کادر فنی زیاد می‌شود و بهترین تصمیمات را اتخاذ نمی‌کنند و همین سبب شکست سایپا شد.
وی افزود: با شکست ملی حفاری اهواز مقابل رهیاب تهران به صدر جدول رسیدیم اما این صدرنشینی موقتی است. هنوز هشت هفته تا زمان پایان دیدارها باقی مانده و این هفته‌ها حکم فینال را برای تیم دارد تا با کسب امتیازهای لازم در صدر جدول بمانیم و به پلی‌آف صعود کنیم. با ایستادن در صدر جدول آن هم در مرحله مقدماتی جامی به تیم تعلق نمی‌گیرد و مهم راه‌یابی چهار تیم برتر به پلی‌آف است.
سرمربی تیم هیات خراسان رضوی ادامه داد: این فصل یکی از بهترین لیگ‌هایی چند سال اخیر است زیرا ملی‌پوشان در تیم‌ها تقسیم شدند. به همین دلیل سطح کیفی مسابقات بالا آمد و نتایج از قبل مشخص نبود. تنها نقطه تاریک در نیم فصل نخست، انحلال تیم ستارگان ورامین بود. در نیم فصل دوم تعداد تیم‌ها کم‌تر و با درایت سازمان لیگ دوباره قرعه‌کشی انجام شد و مشکل اینکه یک تیم باید در هر هفته استراحت داشته باشد، برطرف شد. چون جدول لیگ برتر ۱۳ تیمی بود و وقتی ستارگان ورامین انصراف داد، ۱۲ تیمی شد و اکنون مسابقات به نحو بهتری برگزار می‌شود.
شریف در خصوص انصراف تیم‌ها از لیگ برتر و تغییر شرایط تیم‌های دیگر گفت: ستارگان ورامین تیم خوبی بود و به خاطر یک سری مشکلات در برخی از دیدارها با کمترین بازیکن شرکت کرد. تیمی مثل مس رفسنجان گل‌های بسیاری به این تیم زد و تفاضل گل خود را بهبود بخشید. هیات فوتبال خراسان برابر ستارگان ورامین بازی نکرده بود و از این نظر شاید برد فنی بدست آورده است اما اگر به مصاف این تیم می‌رفتیم، تفاضل گل بازیکنان بیشتر می‌شد. برخی از تیم‌ها از انصراف ستارگان ورامین منتفع و برخی چون سایپا با از دست دادن ۲ امتیاز متضرر شدند. برای اینکه چنین اتفاقی نیافتد باید سازمان لیگ قوانینی تعیین کند تا مانع این انصراف‌ها شود.
وی ادامه داد: در نیم فصل اول تیم هیات فوتبال خراسان پنج دیدار دشوار را پشت سر گذاشت و در رده‌بندی جدول لیگ در جایگاه پایین‌تری قرار داشت، زیرا برخی از بازیکنان برای نخستین‌بار به مشهد آمدند. هنوز تیم به هماهنگی لازم نرسیده بود و همین امر سبب شد تا در پنج هفته اول سه بازی را واگذار کنیم. در نیم فصل دوم برنامه بازی‌ها خوب بود و تصمیم گرفتیم تا با نیم نگاهی به دیگر دیدارها، هیچ امتیازی را از دست ندهیم. همین امر سبب شد تا مس رفسنجان و سایپا را در خانه شکست دهیم.
سرمربی هیات خراسان رضوی در رابطه با اشتباهات داوری اظهار داشت: همانطور که بازیکنان اشتباه می‌کنند، داوران نیز اشتباه دارند. بهتر است تا برای آنان کلاس‌های آموزشی بیشتری برگزار شود زیرا در خیلی از هفته‌ها همکاران از داوری ناراضی بودند. وقتی لیگی برگزار می‌شود باید در تمام ابعاد پرورش داور، بازیکن، مربی و باشگاه‌داری پیشرفت کنیم تا به هدف خود برسیم. اگر بُعد پرورش بازیکن را در نظر گیریم، لیگ برتر کامل نخواهد بود.
سرمربی هیات خراسان رضوی اضافه کرد: در دیدار با مس رفسنجان در دور رفت ۴ بر ۲ بازی را واگذار کردیم. اگر داوری عملکرد بهتری داشت، این مساله رخ نمی‌داد. حق ما تساوی بود زیرا در دقیقه ۱۰ پایانی نیمه دوم، داور پنج خطا از تیم گرفت که در هیچکدام از دیدارها این انفاق نیافتاده است. شرایط برای تیم سخت شد و یکی از بازیکنان رفسنجان باید به دلیل خطای دست اخراج می‌شد اما داور آن را نادیده گرفت. اگر آن بازیکن از زمین اخراج می‌شد، شرایط به نفع تیم می‌شد. در آن لحظه بازیکنانم از لحاظ روحی و روانی بهم ریختند.


برچسب ها:


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان