خبر خوش برای فوتبال خوزستان؛ عزم جدی «آویسا» برای حضور در لیگ برتر
تاریخ 1398/04/11 ساعت 12:29

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان خبر داد

خبر خوش برای فوتبال خوزستان؛ عزم جدی «آویسا» برای حضور در لیگ برتر

خبر خوش برای فوتبال خوزستان؛ عزم جدی «آویسا» برای حضور در لیگ برتر مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان از حضور تیم آویسا در فصل آینده رقابت‌های لیگ برتر فوتبال زنان کشور خبر داد و گفت: در این زمینه عزم جدی ایجاد شده است و همه باید کمک کنند تا نام خوزستان در لیگ برتر برای همیشه بماند و تیم‌داری‌مان مقطعی نباشد.

به گزارش فوتبالدخت به نقل از پیام خوزستان همه استان خوزستان را با عنوان مهد فوتبال آن می‌شناسند، فوتبالی که در بین مردم خوزستان از هواداران بسیاری برخوردار است. اما علی‌رغم این‌که خوزستان در لیگ‌های مختلف کشوری آقایان صاحب تیم‌های بسیاری است، هرگز نتوانسته با یک تیم قوی، منسجم و با برنامه در لیگ برتر زنان فعالیت کند.

البته استقلال خوزستان برای دو فصل در لیگ برتر فوتبال زنان کشور حضور پیدا کرد اما به دلیل عدم مدیریت و نبود امکانات و شرایط لازم، این تیم با شرایطی که در شان فوتبال خوزستان و زنان آن باشد در مسابقات حاضر نمی‌شد ولی اکنون مدیرکل ورزش و جوانان استان خبر خوشی را برای زنان فوتبالیست خوزستانی دارد و قرار است اتفاقات بسیار خوبی در فوتبال زنان به واسطه تیم‌داری باشگاه آویسا و با حمایت‌های یک مدیرعامل خانم که خود درک درستی از ورزش زنان و علاقه‌مند به فعالیت در این بخش است، رخ دهد.
افشین حیدری، مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در خصوص جلسات روز گذشته درخصوص چگونگی حضور یک تیم از خوزستان در لیگ برتر فوتبال زنان کشور، اظهار کرد: با رایزنی‌هایی که داشتیم، قرار شده است باشگاه آویسا نماینده استان در لیگ برتر فوتبال زنان کشور باشد تا مجددا فوتبال خوزستان رونق پیدا کند. در این زمینه روز گذشته جلسه‌ای با خانم باورصاد، مدیرعامل باشگاه و همچنین خانم افشین و خانم سلیمانی داشتیم و در خصوص چگونگی حضور در لیگ برتر صحبت کردیم.

وی با بیان این‌که خیلی از فوتبالیست‌های خوزستانی می‌توانستند نفرات بزرگی شوند، افزود: متاسفانه با توجه به این‌که حمایت لازم از آن‌ها نشد و اسپانسر وجود نداشت، این اتفاق نیفتاد و این استعداها نتوانستند بخشی از دفتر وزش خوزستان شوند. اما خوشبختانه مدیرعامل باشگاه آویسا برنامه دارد تا یک تیم بسیاری قوی را راهی لیگ برتر کشور کند تا برای قهرمانی بجنگد. او بسیار علاقه‌مند به کار در بخش زنان است و تاکنون نیز فعالیت‌های خوبی در این زمینه داشته است که جا دارد از او و نگاه بسیار خوبی که به ورزش زنان دارد، قدردانی کنم.
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان خاطرنشان‌کرد: اولویت مدیرعامل باشگاه آویسا، کار در بخش زنان است و ما هم مکلف هستیم که حمایت کنیم تا تیم در مسیر خود از حرکت باز نماند. علاوه بر حمایت‌هایی که مدیرعامل باشگاه آویسا از تیم خواهد داشت، اسپانسری را هم برای تیم مشخص کرده‌ایم و روز گذشته نیز با او جلسه داشتیم. در کل همگی مکلف هستیم که کار کنیم تا مدیرعامل باشگاه دلسرد نشود.
وی افوزد:‌ معتقدیم خوزستان مهد فوتبال ایران است ولی متاسفانه تاکنون در بخش زنان برنامه نداشته‌ایم و به صورت جدی نیز هدف‌گذاری نشده است. اکنون باید ظرفیت موجود در فوتبال زنان خوزستان را از بالقوه به بالفعل تبدیل کنیم زیرا حیف است که مهد فوتبال کشور نتواند تیمی در بخش زنان داشته باشد.
حیدری در خصوص چگونگی حضور تیم در لیگ برتر کشور نیز اظهارکرد: به دنبال خرید امتیاز یک تیم لیگ برتری هستیم، ضمن این‌که می‌توانیم در فصل جدید رقابت‌های لیگ یک کشور که به صورت مجتمع برگزار می‌شود نیز شرکت کنیم. از لیگ یک هم 2 تیم راهی لیگ برتر می‌شوند و با تیم خوبی که بسته خواهد شد، می‌توانیم خودمان مجوز حضور در لیگ برتر را به دست آوریم. در مجموع عزم بسیار جدی برای حضور در لیگ برتر کشور ایجاد شده است.

وی گفت: از اکنون نیز کارها برای حضور موفق تیم آویسا در لیگ برتر فوتبال زنان کشور آغاز شده است و در حال برنامه‌ریزی جدی هستیم. همچنین قصد داریم زمین شماره 2 ورزشگاه تختی را محصور کنیم تا به صورت اختصاصی در اختیار فوتبال زنان باشد و از این پس زنان ما مجبور نباشند در ساعت‌های نامناسب به فعالیت ورزشی بپردازند. ما باید شرایط لازم را برای ورزش زنان فراهم کنیم. ما قصد داریم همه جوره از باشگاه آویسا که خود برای تیم‌داری در لیگ برتر تمایل بسیاری دارد، حمایت کنیم تا تیم‌داری‌مان مقطعی نباشد و نام خوزستان در لیگ برتر کشور برای همیشه بماند.
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان خاطرنشان کرد: امیدواریم همه به تیم آویسا که نماینده خوزستان در لیگ برتر است، کمک کنند تا به جای این‌که استعدادهای خوزستانی برای دیگر تیم‌های لیگ برتری بازی کند، از این پس بتواند برای تیم استان خود به میدان برود.


برچسب ها: آویسا خوزستان آویسا مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان افشین حیدری


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان