کمیته زنان هوانورد تشکیل می‌شود
تاریخ 1348/10/11 ساعت 03:30

کمیته زنان هوانورد تشکیل می‌شود

کمیته زنان هوانورد تشکیل می‌شود معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از تشکیل کمیته زنان هوانورد در کارگروه اشتغال زنان در معاونت زنان و خانواده خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «انسیه خزعلی» در نشست صمیمی با زنان هوانورد به مناسبت هفته دولت، در محل فرودگاه مهرآباد پس از شنیدن مشکلات زنان خلبان و مهماندار در زمینه چالش‌های پیش‌رو در خصوص استخدام و نحوه ورود به این حیطه و همچنین مزایایی که باید برای این قشر با توجه به سختی کاری که در این شغل وجود دارد، در نظر گرفته شود با ابراز خرسندی حضور در این جمع و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر مطالبی را بیان کرد.

وی اظهارداشت: زنان خلبان برحسب دانش و مهارت خود در این عرصه ارتقا یافته اند و با توجه به شعار رئیس جمهور و تاکید بر مساله عدالت جنسیتی، باید مشکلات پیش‌رو در این حوزه برای زنان مرتفع شود تا بتوانند از پشتیبانی های مناسب برخوردار شوند.
وی در ادامه افزود: معاونت زنان جهت برطرف شدن مشکلات زنان شاغل درباره تعارضاتی که میان شغل اجتماعی و فعالیت‌ منزل وجود دارد، نظام‌واره‌ شغلی را در دست تنظیم دارد که زنان بتوانند مسئولیت اجتماعی را در کنار فعالیت‌های خانوادگی خود به بهترین وجه ارائه دهند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و نقش بی‌بدیل زنان در خانواده و جامعه، ابراز امیدواری کرد زنان بتوانند هر دو نقش خود را به خوبی ایفا کنند.
وی تاکید کرد: با توجه به شرایط، ویژگی‌ها و مسئولیت‌هایی که برای زنان وجود دارد، امتیازهایی باید در نظر گرفته شود. برخی از موضوعات پیرامون کم شدن سن بازنشستگی زنان و حمایت در مساله جمعیت مطرح شده است و پیگیری می‌شود.
گفتنی است در پایان مراسم، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در گفت‌وگوی صمیم با زنان خلبان در جریان مسائل جزئی‌تر همچون بحث آموزش، دوران بارداری زنان خلبان و محدودیت‌های پرواز قرار گرفت.
 

منبع: irna-84867060


برچسب ها:


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان