اتفاق عجیب در دوره رییس معزول؛ اعزام کارمند فدراسیون فوتبال با لباس «خدمه» پرواز
تاریخ 1348/10/11 ساعت 03:30

اتفاق عجیب در دوره رییس معزول؛ اعزام کارمند فدراسیون فوتبال با لباس «خدمه» پرواز

اتفاق عجیب در دوره رییس معزول؛ اعزام کارمند فدراسیون فوتبال با لباس «خدمه» پرواز پیگیری‌های خبرنگار ایرنا حاکی از آن است که یکی از کارمندان آقای فدراسیون فوتبال در دوره رییس سابق با لباس خدمه پرواز در سفر تیم زنان حضور داشته است.

به گزارش ایرنا، تخلفات پرونده مدیریت رییس سابق فدراسیون فوتبال هر روز ابعاد تازه و عجیب تری پیدا می‌کند. تخلفاتی که موجب شد تا وی از سوی کمیته اخلاق به مدت ۲ سال از تمام فعالیت‌های مدیریتی در این رشته محروم شود.

یکی از مهمترین دستورالعمل‌های ورزش ایران همراهان تیم در زمان اعزام‌ها است. براساس این دستورالعمل  اجرایی اعضای تیم های ورزشی کشور در بخش زنان و آقایان کاملا تفکیک شده و مجزا هستند به صورتی که حضور آقایان در کادر تیم زنان یا بالعکس خلاف قوانین و مقررات است. بر همین اساس فدراسیون‌های ورزشی نمی توانند به همراه تیم های زنان، آقایانی را با عناوین مختلف اعزام کنند و فدراسیون فوتبال هم ملزم به تبعیت از این مقررات است.

براساس پیگیری های صورت گرفته خبرنگار ایرنا، اتفاق عجیب در دوره مدیریت گذشته فدراسیون صورت گرفته است. پیگیری ها حکایت از آن دارد که یکی از کارمندان فدراسیون فوتبال و از افراد نزدیک به رئیس وقت این فدراسیون در یکی از سفرهای رسمی تیم ملی زنان به یکی از کشورهای آسیای میانه، به عنوان کارمند خدمه پرواز یکی از شرکت های هواپیمایی و با لباس خدمه این تیم را همراهی کرده است.

البته این تخلف از چشم رییس وقت فدراسیون پنهان نبوده بلکه گزارش فرد مورد نظر که نامش در فهرست پاداش های نجومی نزدیکان رییس سابق نیز دیده می شد،  در ان برهه از زمان به رئیس وقت فدراسیون ارائه شد و وی هیچ گونه واکنشی به موضوع نداشته و برخورد قانونی لازم را با فرد متخلف صورت نداده است.

اینکه چگونه یک نفر برای همراهی با تیم زنان در خارج از کشور هم قوانین ورزش و هم قوانین سازمان هواپیمایی را دور زده است یکی از جدی‌ترین ابهامات پرونده تخلفات رییس سابق به شمار می‌رود. مهمترین علامت سوال این تخلف آن است که هماهنگی حضور غیر قانونی این شخص با لباس خدمه پرواز چگونه صورت گرفته و این تخلف محرز قانونی با هماهنگی و نقش آفرینی چه افرادی صورت پذیرفته است؟

دور زدن تمام دستورالعمل‌های ورزشی در شرایطی که امکان صدور مجوز سفر خدمه پرواز یک شرکت هواپیمایی برای یکی از کارمندان فدراسیون فوتبال بدون قانون شکنی های متعدد و تخلفات محرز در این بخش وجود نداشته و مبادی مربوطه در حال بررسی و رسیدگی به این پرونده عجیب هستند.

منبع: irna-84753178


برچسب ها:


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان