صوفی‌زاده:برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نیازمند اطلاع‌رسانی بیشتر رسانه‌ها هستیم
تاریخ 1348/10/11 ساعت 03:30

منتظر جواب فیفا هستیم

صوفی‌زاده:برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نیازمند اطلاع‌رسانی بیشتر رسانه‌ها هستیم

صوفی‌زاده:برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نیازمند اطلاع‌رسانی بیشتر رسانه‌ها هستیم رئیس کمیته زنان فدراسیون فوتبال گفت: مهمترین مسئله‌ای که باعث شد خانم حجازی پیشنهاد ما را قبول کند موافقت همسرشان آقای رمضانی بود.

به گزارش فوتبالدخت به نقل از خبرگزاری فارس لیلا صوفی‌زاده، در مورد برگزاری دو بازی دوستانه تیم ملی فوتبال زنان در ورزشگاه آرارات به جای ورزشگاه آزادی اظهار داشت: ما برای برگزاری بازی در ورزشگاه آزادی خیلی تلاش کردیم تا مجوز بگیریم اما شرایط فراهم نشد. البته امروز هم برای یکسری مسائل و یکسری جلسات به وزارت ورزش می‌روم اما قطع به یقین بازی در ورزشگاه آرارات برگزار می‌شود. من فکر می‌کنم اگر قرار است تماشاگران به ورزشگاه بیایند موقعیت فیزیکی مکان بازی خیلی اهمیت نداشته باشد.

وی افزود: آقای تاج همیشه تلاش می‌کنند تا حضور زنان در ورزشگاه‌ها فراهم شود، اما من فکر می‌کنم برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها نیازمند اطلاع‌رسانی بیشتر از طریق رسانه‌ها هستیم. به عنوان مثال من بازی‌های لیگ زنان را مطرح می‌کنم روز جمعه برای فینال لیگ فوتسال به اصفهان سفر کرده بودم و برای آن مسابقه به آن حساسی شما فکر می‌کنید چه تعداد تماشاگر به سالن آمده بود؟ این در حالی است که مالک تیم نامی‌نو زحمات زیادی برای این تیم کشیده و در شرایطی که همه برای زنان هزینه نمی‌کنند برای سرپا نگه داشتن این تیم هزینه کرده است، اما یک دهم ورزشگاه تماشاگر به سالن آمده بود. آیا حق این تیم که برای قهرمانی می‌جنگید در شهر خودش این بود که تماشاگر نداشته باشد.به نظر من واقعا حیف است و ما ابتدا باید فرهنگ اطلاع‌رسانی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها با فوتبال و فوتسال زنان شروع کنیم.

صوفی‌زاده ادامه داد: اگر ما بازی تیم ملی فوتبال را در ورزشگاه آزادی برگزار کنیم شما فکر می‌کنید چه تعداد هوادار به ورزشگاه می‌آیند، همین بازی در آرارات چقدر تماشاگر خواهد داشت. نقش رسانه ملی در این زمینه چیست؟ من فکر می‌کنم رسانه ملی هم می‌تواند کمک مؤثری به جذب تماشاگر در بازی‌های زنان داشته باشد. شما نمی‌دانید ما برای برگزاری بازی‌ها چه مشکلاتی را پشت سر می‌گذاریم و انرژی‌هایی که باید برای کارهای دیگر صرف کنیم بابت مسائلی صرف می‌شود که گاهی برخی از آنها گفتنی نیست.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: گاهی برخی خبرهای منفی در مورد زنان مطرح می‌شود که اصلاً رسانه‌هایی که به این موضوع می‌پردازند نمی‌دانند داستان چیست مثل گزارشی که صدا و سیما در مورد پس گرفتن لباس‌های تیم ملی از ملی‌پوشان فوتبال و فوتسال پخش کرد و بی‌جهت هم آقای ساکت را مورد انتقاد قرار دادند و من مجبور شدم در مصاحبه‌ای به دفاع از کار فدراسیون بپردازم و بگویم که به چه دلایلی لباس‌ها از بازیکنان گرفته می‌شد. صحبتم در واقع از این بابت است که رسانه ملی و سایر رسانه‌ها با تبلیغ درست می‌توانند کمک شایانی به زنان کنند.

صوفی‌زاده تأکید کرد: من از همین جا از همه زنان علاقه‌مند به فوتبال و فوتسال هنرمندانی که همیشه حمایت و محبت خود را به ما نشان داده‌اند و سایر اقشار جامعه دعوت می‌کنم که برای حمایت از تیم ملی فوتبال زنان در دو بازی مقابل بلاروس به ورزشگاه آرارات بیایند. ما از کسی دعوت خصوصی نمی‌کنیم تا هیچکسی ناراحت نشود، اما درهای استادیوم به روی همه باز است.

رئیس کمیته زنان فدراسیون فوتبال در مورد بحث میزبانی فلسطین در بازی‌های مقدماتی المپیک اظهار داشت: ما نامه‌نگاری‌هایی با AFC و فیفا داشته‌ایم و نامه ما به دست فاطیما سامورا دبیرکل فیفا رسیده است به احتمال زیاد AFC و فیفا شرایط را درک می‌کنند و برای اینکه همه تیم‌ها در شرایط برابر رقابت کنند بحث میزبانی فلسطین را مدیریت می‌کنند.

صوفی‌زاده در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص انتخاب آتوسا حجازی به عنوان مدیر تیم ملی فوتسال زنان و اینکه او چطور حاضر شد به صحنه ورزش بازگردد،‌گفت: قبل از هر چیز از مدیر سابق تیم خانم کاکاوند که از دبیران شایسته و از داوران ملی ما هستند تشکر و تقدیر می‌کنم در مورد خانم حجازی هم باید بگویم که ما قصد داشتیم از سایر ظرفیت‌های خود در فوتسال زنان استفاده کنیم و خانم حجازی هم در زمان خودشان برای فوتسال افتخارآفرینی کردند و از یک خانواده فوتبالی هستند ما هم می‌خواهیم از بحث مدیریتی و هم فنی او استفاده کنیم و در پله اول از خانم حجازی دعوت کردیم که به عنوان مدیر با ما همکاری کنند. اتفاقاً ایشان خیلی هم باانگیزه و علاقه نشان دادند مهمترین مسئله‌ای که باعث شد خانم حجازی پیشنهاد ما را قبول کند موافقت همسرشان آقای رمضانی بود که در واقع خانم حجازی اولویت همراهی با تیم ملی فوتسال را قبول موافقت همسرش اعلام کرده بود.

صوفی‌زاده در خصوص اینکه آیا آقایان عبدی و رعدی می‌توانند روی نیمکت تیم‌های ملی بنشینند گفت: فعلاً مجوزی از سمت وزارت ورزش برای حضور آنها روی نیمکت صادر نشده است.

صوفی‌زاده:برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها نیازمند اطلاع‌رسانی بیشتر رسانه‌ها هستیم

برچسب ها: لیلا صوفی‌زاده رئیس کمیته بانوان فدراسیون فوتبال


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان