فدراسیون اظهارات اسکوچیچ در مورد فوتبال زنان را اصلاح کرد!
تاریخ 1400/05/26 ساعت 18:42

فدراسیون اظهارات اسکوچیچ در مورد فوتبال زنان را اصلاح کرد!

فدراسیون اظهارات اسکوچیچ در مورد فوتبال زنان را اصلاح کرد! سایت رسمی فدراسیون فوتبال اظهارت سرمربی تیم ملی مردان، در مورد مردانه بودن فوتبال را اصلاح کرد.

به گزارش فوتبالدخت به نقل از ایسنا، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال زنان روز گذشته (۲۵ مرداد) در تمرین تیم ملی فوتبال زنان حاضر شد و دقایقی در جمع آنها صحبت کرد. سایت فدراسیون فوتبال هم خبر این دیدار و گپ و گفت را منتشر کرد.

بر اساس خبر فدراسیون، اسکوچیچ در بخشی از سخنان خود فوتبال را ورزشی مردانه دانسته و  خطاب به زنان فوتبالیست گفته بود" فوتبال یک رشته مردانه است، اما با حمایت‌های رئیس فدراسیون و تلاش خودتان ثابت کردید در مسیر درستی قرار گرفته‌اید. از لحاظ فنی هر کمکی که از دستم بربیاید، برای فوتبال زنان انجام خواهم داد و در کنار شما هستم. همچنین آرزوی موفقیت در مسابقات مرحله اول انتخابی جام ملت‌های آسیا را برای شما دارم. "

این اظهارات با انتقادات زیادی مواجه شد و برخی مردانه دانستن فوتبال از سوی سرمربی تیم ملی را عجیب و جنسیت زده دانستند.

در پی این ماجرا فدراسیون فوتبال خبر دیگری از سخنان اسکوچیچ در جمع زنان فوتبالیست منتشر و جملات قبلی را اصلاح کرد. البته فدراسیون توضیحی در مورد اصلاح صحبت‌های سرمربی تیم ملی نداده اما شنیده شده اشتباه ترجمه باعث انتشار نادرست خبر شده است.

در متن جدیدی که روی خروجی فدراسیون قرار گرفته،  آمده است که سرمربی تیم ملی فوتبال خطاب به زنان فوتبالیست گفت: " همه ما به یک چیز مشترک علاقه داریم و آن فوتبال است. صحبت‌های رییس فدراسیون و حمایت‌های‌شان بسیار خوب است. فکر می کنم مشکلی که در همه دنیا وجود دارد، تبعیض در دیدگاه نسبت به این رشته است و بخش زنان دست کم گرفته می شود، اما من موافق نیستم و این رشته صرفا مردانه نیست.
فکر می‌کنم شما به همان میزان از فوتبال سهم دارید و از حمایت رییس فدراسیون بسیار خوشحالم و هرکاری که در رفع مشکلات یا هر کاری باشد من در کنار شما هستم.

او با بیان اینکه انتظار دارم حمایت های رییس فدراسیون همانطور که گفتند ادامه داشته باشد، خطاب به زنان فوتبالیست گفت: پیام خودتان را به سایر دختران برسانید. شما افراد متفاوتی هستید و در مسیر درستی پیش می روید. این شما هستید که در من انگیزه ایجاد می کنید و نیازی به این نیست که من برای شما انگیزه ایجاد کنم. "

 

منبع: isna-1400052618987


برچسب ها:


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان