الهام فرهمند: تا مطالبه‌گری نکنیم، به جایی نمی‌رسیم
تاریخ 1399/11/28 ساعت 08:37

زنان فوتبالیست به معنای واقعی مطالبه‌گر نیستند

الهام فرهمند: تا مطالبه‌گری نکنیم، به جایی نمی‌رسیم

الهام فرهمند: تا مطالبه‌گری نکنیم، به جایی نمی‌رسیم الهام فرهمند معتقد است که زنان فوتبالیست به معنای واقعی مطالبه‌گر نیستند و یکی از دلایل آن را ترس از دست دادن جایگاه می‌داند.

به گزارش فوتبالدخت به نقل از ایسنا، مرحله نهایی لیگ برتر فوتبال زنان امروز(دوشنبه) آغاز می‌شود و چهار تیم شهرداری بم، شهرداری، سپاهان اصفهان، شهرداری سیرجان و وچان کردستان برای کسب جام قهرمانی به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

الهام فرهمند، ملی‌پوش فوتبال زنان که سال گذشته در وچان کردستان بازی می‌کرد در مورد وضعیت لیگ برتر به ایسنا گفت: فقط چند مسابقه از تیم ذوب‌آهن دیدم و در جریان کامل سایر مسابقات نیستم اما از آنجایی که تیم‌ها امسال گروه‌بندی شده بودند، حساسیت مسابقات نسبت به سال‌های قبل بالاتر بود. از طرفی بازیکنان خوب در اکثر تیم‌ها حضور داشتند و تیمی از پیش قهرمان نبود. البته به نظرم سطح کیفی و فنی نسبت به سال گذشته پیشرفت چندانی نداشت.

او در واکنش به اینکه مربیانی چون مریم ایراندوست و نیلوفر اردلان خواستار پخش رسانه‌ای فوتبال زنان شده بودند، بیان کرد: ما در این زمینه خیلی عقب هستیم. با اینکه پوشش اسلامی داریم هنوز خانواده بازیکنان(پدر، همسر، برادر) اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را ندارند، بنابراین در حال حاضر فاصله تا پخش تلویزیونی خیلی زیاد، دست‌نیافتنی و غیرممکن است. هرچند مطالبه‌گری خانم ایراندوست خیلی خوب است اما ابتدا باید در مورد مسائل پایه‌تری مطالبه‌گری کنیم تا شاید آرام آرام به پخش تلویزیونی برسیم.
فرهمند با اشاره به اینکه مطالبه گری به معنای واقعی در فوتبال زنان وجود ندارد، تصریح کرد: شاید یکی از دلایلش این باشد که برخی نگران از دست دادن جایگاه خود هستند، بنابراین اعتقادات و باورهای خود را بیان نمی‌کنند. از طرف دیگر آنگونه که باید پشت هم نیستیم و از حقوقمان اطلاعی نداریم، بنابرای تا زمانی که ترس از دست دادن جایگاهمان را داریم و مطالبه‌گری نمی‌کنیم، به جایی نمی‌رسیم و رسانه‌ها و اسپانسرها هم به فوتبال زنان ورود نمی‌کنند.

فرهمند در مورد خروج تیم ملی فوتبال زنان ایران از رنکینگ فیفا و بی‌توجهی مسئولان به این مساله گفت: از شنیدن چنین خبری متاسف و متاثر شدم اما بازیکنان هیچ کاری از دستشان بر نمی‌آید و از فدراسیون و مسئولان انتظار داریم. دو سال است که تیم ملی هیچ اردو و مسابقه‌ای نداشته است، وقتی مثل همیشه یک یا دو ماه قبل از مسابقات اردو برگزار کنند، چه انتظاری برای نتیجه‌گیری دارند؟ بنابراین بازیکنان نمی‌توانند کاری بکند و فقط باید آمادگی خود را بالا نگه دارند اما مسئولان باید اقدامی انجام بدهند که این کار را نمی‌کنند.

ملی پوش فوتبال زنان ایران در مورد انتخابات فدراسیون فوتبال و انتظار خود از زنانی که حق رای دارند، گفت: کسانی که حق رای دارند باید بدانند که نماینده کل فوتبال زنان هستند، به همین دلیل باید اطلاعات بیشتری در مورد کاندیداها جمع و کسی را انتخاب کنند که به پیشرفت زنان کمک کند. نباید رای دهی بر اساس اتفاقات گذشته یا رابطه باشد.
برچسب ها:


مطالب مشابه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 
برچسب ها
---
برنامه مسابقات
جدول گلزنان
جدول لیگ فوتبال زنان

نمایش کامل جدول لیگ فوتبال زنان


اخبار و مقالات